Vážená paní, vážený pane,
Upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o zdravotnických prostředcích, včetně reklamních sdělení, vztahujících se k zdravotnickým prostředkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle §2a zákona č. 90/2021 Sb.

Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil/a či interpetoval/a, a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil/a pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.

Prohlašuji:

  • Že jsem se s výše uvedeným poučením seznámil/a
  • Že jsem odborníkem ve smyslu zákona č. 90/2021 Sb. a jsem si vědom/a rizik, kterým by se jiná osoba než odborník vstupem na tyto stránky vystavovala.

Pokud Vaše prohlášení není pravdivé, upozorňujeme Vás, že se vystavujete riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob.

NESOUHLASÍM / ANO, JSEM ODBORNÍK

Výběr nitrooční čočkyna blízkofunkční vidění na blízkostřednína dálkuna dálku za šeraastigmatismus
Clareon™ AutonoMe™
Monofokální čočka
AcrySof™ IQ
Monofokální asférická čočka
AcrySof™
Monofokální sférická čočka

 

*Na blízké detaily můžete potřebovat brýle.

AcrySof®  

Monofokální sférická čočka

Je určena pro standardní řešení šedého zákalu. Je vyrobena ze speciálního materiálu AcrySof™, který byl vyvíjen a vyroben zvláště pro oční chirurgii a organismus  jej velmi dobře dlouhodobě snáší. Celosvětově již bylo implantováno více než 100 miliónů nitroočních čoček AcrySof™.4 Po operaci vám umožní kvalitní ostré vidění na jednu vzdálenost, na dálku nebo na blízko. Na jednu vzdálenost je proto nutné po operaci nosit brýle. Sférické (kulovitě zakřivené) čočky nedokáží soustředit všechno dopadající světlo do jednoho bodu, protože paprsky procházející mimo optickou osu se lomí pod jiným úhlem a dochází k rozostření obrazu. Proto mohou pacienti po implantaci pociť ovat zhoršenou kontrastní citlivost za šera při rozšířené zornici. 

AcrySof™ IQ

Monofokální asférická čočka

Tato čočka je speciálně upravena, a to změnou zakřivení na okraji optiky. Díky této úpravě jsou i periferní paprsky soustředěny do ohniska a čočka tak umožňuje kvalitní kontrastní vidění i za šera. Navíc je vybavena filtrem vysokoenergetického modrého záření pro zvýšenou ochranu sítnice před jeho škodlivým působením. Je optimální volbou pro pacienty, kteří si přejí plně kontrastní vidění i za zhoršených světelných podmínek (řidiči) a akceptují nošení brýlí na blízko.

Monofokální čočka

Jednoohnisková nitrooční čočka v automatizovaném zaváděcím systému pro korekci katarakty poskytující kvalitní ostré vidění do dálky. Speciální úprava umožňuje kontrastní vidění i za zhoršených světelných podmínek. Čočka je navíc vybavena filtrem modrého světla pro ochranu sítnice.

Clareon™ AutonoMe™

 

Chcete se o čočkách dozvědět více?

Monofokální asférická

Pro kontrastní vidění za šera i zhoršených světelných podmínek

zobrazit více

Monofokální sférická

Pro standardní řešení šedého zákalu

zobrazit více

S / GE / ABGE / WWW / 180901 / CZ CZ-ACI-2100013 © 2021 Alcon Inc. | Designed by Guideline

Alcon_RGB_Tag